In saptamana patimilor  a fost lansat primul numar al publicatiei de spiritualitate crestin ortodoxa a romanilor din  Cehia.  Revista “SLOVA ORTODOXA” apare deocamdata in versiune electronica dar speram ca pe viitor vom gasii fondurile necesare pentru a tipari revista si pe suport de hartie.

Publicatia va avea aparitie 1 data la 60 de zile fiind realizata de o echiapa formata din 8 persoane. In paginile revistei puteti citi aspecte din vietile sfintilor romani, literatura crestina despre sfintele taine sau raspunsuri la intrebari venite din partea cititorilor sau alte cuvinte de folos ale marilor duhovnici

Descarca varianta pdf
Cei care doresc sa sprijine aparitia pe suport de hartie a revistei sunt rugati sa ne contacteze.

Asteptam sugestii si pareri legate de revista la adresa redactiei sau comenturi la acest articol.

This entry was posted on Wednesday, May 25th, 2011 at 10:39 pm and is filed under Comunitatea romana, Slova ortodoxa. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a reply

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Comment
Pagina conceputa, implementata si intretinuta de Horatiu Toma
Creştinism Ortodox..com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet