30
Mar

Pelerinaj si sprijin pentru cei saraci

   Posted by: admin   in Anunturi

In 4 si 5 aprilie 2011  vom merge la IPS Iustinian cu o echipa a Televiziunii Cehe, pentru un interviu intitulat “Romania dupa 15 ani”.
Sunteti invitati la acest pelerinaj, chiar daca de foarte scurta durata, plecarea pe 4 aprilie foarte dimineata, intoarcere pe 5 aprilie la pranz ca sa fim la Brno, cel mai tarziu pe 6 aprilie dimineata. Cazarea va fi la Manastirea Rohia, unde IPS a fost staret multi ani, unde a fost parintele Nicolae Steinhardt si Ioan Alexandru. Vom merge cu microbuzul, dar puteti si cu masinile proprii daca vreti.
La catedrala din Baia Mare au nevoie de haine si orice necesar pentru saraci, de obicei ducem acolo un microbuz plin. Daca puteti face o colecta si pregati totul, prin triere si impachetare, ar fi minunat.
Colectarea donatiilor se face la biserica intre orele 18-20 voi 31 martie si vineri 1 aprilie, la biserica.  Puteti suna in prealabil la doamna preoteasa Milada 602-586093
This entry was posted on Wednesday, March 30th, 2011 at 8:07 pm and is filed under Anunturi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a reply

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Comment
Pagina conceputa, implementata si intretinuta de Horatiu Toma
Creştinism Ortodox..com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet